Wędrówki po Górach Żytawskich

Malownicze saksońskie trasy turystyczne na trójstyku granic

Park Krajobrazowy Gór Żytawskich jest tradycyjnym terenem do uprawiania turystyki pieszej. Przez cały region prowadzi ponad 300 kilometrów szlaków turystycznych, które razem z mniejszymi i większymi saksońskimi trasami łączą się w dobrze oznakowaną sieć szlaków turystycznych. Miłośnicy wędrówek po Górach Żytawskich znajdą odpowiednie trasy na każdą porę roku.

Na krótką chwilę postoju zapraszają tradycyjne gościńce oraz oczywiście tradycyjne schroniska górskie w Parku Krajobrazowym Gór Żytawskich: Restauracje w Parku Krajobrazowym Gór Żytawskic

Wędrówki po górnołużyckim szlaku górskim Wędrówki po wsi przysłupowej  Obercunnersdorf Źródło Sprewy w sercu Górnych Łużyc Masywy skalne i mistyczne ruiny zamku w Oybinie
Wędrówki po górnołużyckim szlaku górskim
Wędrówki po wsi przysłupowej Obercunnersdorf
Źródło Sprewy w sercu Górnych Łużyc
Masywy skalne i mistyczne ruiny zamku w Oybinie

Zarezerwuj online noclegi w Parku Krajobrazowym Gór Żytawskich

Szukasz mieszkania wakacyjnego w Górach Żytawskich - w domu z pruskim murem, a może w gospodarstwie? U nas znajdziesz wiele interesujących i niedrogich możliwości noclegowych w Parku Krajobrazowym Gór Żytawskich -  i możesz je wygodnie zarezerwować:

Zakwaterowanie w Parku Krajobrazowym Gór Żytawskich

Do zamków i domów z pruskim murem - zabytki w regionie

Wędrówki po Saksonii, a szczególnie po Górach Żytawskich, mogą prowadzić do wielu miejsc docelowych - starych miast, takich jak Zittau (Żytawa) czy Löbau, a także na zamek Oybin, do wsi z domami z pruskim murem Obercunnersdorf, czy do klasztoru St. Marienthal w Ostritz.

Produkty szczególne można znaleźć bezpośrednio u regionalnych producentów i rzemieślników:

Producenci regionalni w Parku Krajobrazowym Gór Żytawskich Rzemiosło w Parku
Krajobrazowym Gór Żytawskich Bliskie spotkania z Górami Żytawskim

Szlaki turystyczne w Górach Żytawskich

Dostępne są tu szlaki turystyczne o różnych stopniach trudności. Wszystko jest możliwe - od zwykłego spaceru do wymagających, wielodniowych wypraw. A trud zostanie wynagrodzony fascynującym krajobrazem przyrodniczym i kulturowym otaczającym saksońskie szlaki turystyczne!

Urlop w Górach Żytawskich

Kalendarz imprez

 

W Parku Krajobrazowym Gór Żytawskich można przeżyć więcej, niż tylko wędrówkę

VKalendarz imprez

Regionalne specjały

Zamów w sklepie internetowym górnołużycki ser wędzony