Przedgórze Sudeckie

W skład Przedgórza Sudeckiego wchodzą Masyw Ślęży, Wzgórza Strzegomskie, Wzgórza Strzelińsko-Niemczańskie oraz Dolina Świdnicka. U podnóża Ślęży (718 m n.p.m.) zwanej też »Śląskim Olimpem« wiją się szlaki wędrowne wiodące przez teren rezerwatu przyrody na sam szczyt wzniesienia.

W miejscowości Stary Zamek znajduje się jedna z ważniejszych budowli sakralnych Dolnego Śląska – późnoromański kościół św. Stanisława. Pełne historii są również sławny klasztor Cystersów w Henrykowie, Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich oraz Zamek i Park w Kamieńcu Ząbkowickim.

Obok wspaniałych krajobrazów bogactwo regionu kryje się również w historycznych założeniach miejskich w Świdnicy, Strzegomiu i Dzierżoniowie. W Świdnicy znajduje się jeden z trzech istniejących na Śląsku kościołów pokoju. W roku 2001 obiekt wpisany został na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Bogato zdobioną świątynię p. w. »w. Trójcy« mogącą pomieścić do 7500 wiernych uznaje się za największy drewniany kościół Europy. Popularność innego rodzaju miasto zyskało dzięki swojemu piwu, które eksportowane jest również poza granice kraju.

Przedgórze Sudeckie
Powiększ mapę

Kontakt

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej
ul. Św. Wojciecha 5/1
57-200 Ząbkowice Śląskie

Tradycja i rzemiosło

Reklama